tel.: 267 219 346 | e-mail: jagamedia@jagamedia.cz
Objednat toto číslo | PŘEDPLATNÉ | Archiv vydání | E-verze časopisů

Milé kutilky a kutilové!

Jsem vodní živel. Ale „soukromý“ bazén nemám. Znám však i takové lidi, co vodu zrovna moc nemusí, a bazén mají. Tak alespoň mám ještě nějakou velkou výzvu před sebou. Možná ale zvítězí eko-faktor a budu se chovat rozumně 🙂 a dále se chodit koupat „jen“ do jezera. To je má splněná touha – to jezero totiž máme od domu téměř „na skok“.
Když tedy zrovna nejsem příliš líná jít pěšky… Jestli ale vy „své“ jezero nemáte a stále přemýšlíte nad svým soukromým „zahradním mořem“ (po těch horkých létech se vám ani nedivím), na následujících stránkách najdete podrobný návod, jak se k vlastnímu bazénu dopracovat, co všechno takový špás obnáší, a samozřejmě máme pro vás i několik praktických rad, co a jak. A jen pro doplnění, plus i jako obhajobu marnotratností: to, že bazén nemusí sloužit jen v létě, také už dávno vím. Naši sousedé v tom svém otužují každou zimu. Dokonce sousedka Maruška byla tak nedočkavá, že když byla „ještě nedávno“ voda v jejich bazénu zamrzlá, s takovou vervou koštětem rozbíjela ledovou krustu, až se neplánovaně ocitla pod ní. Ale kromě několika odřenin to pro ni nakonec skončilo dobře. Takže na bazén nezanevřela a s chutí si ho určitě užije… Věřím, že nejen jí, ale nám všem k tomu pěkně zasvítí červnové slunce.
Tak krásný start do letní sezony.

Monika Šestinová

NÁVŠTĚVA
■ TRADIČNÍ ROUBENKA VE STARÝCH HORÁCH: Charismatická roubenka během svých sto šedesáti let už poznala mnoho lidských příběhů.

PROJEKTY
■ PALETY V ZAHRADĚ: Tentokrát jsme pro vás připravili další inspirace, co vše je ještě možné z palet vyrobit.
■ JEDNODUCHÝ DŘEVĚNÝ KVĚTINÁČ: Tento jednoduchý květináč výborně poslouží jako předělovací prvek na terase.
■ ŽEBŘÍK NA KVĚTINY: Kromě příjemného posezení oživí každou terasu či balkon vlastní květinová dekorace.

TÉMA
■ BAZÉN V ZAHRADĚ: Během horkých slunečných dnů při teplotách vyšších než 30 °C dokáže vlastní bazén v zahradě vytvořit ráj na zemi.
■ JAK PŘIPRAVIT BAZÉN NA SEZONU: Každý bazén, pokud v něm voda zůstává delší dobu, vyžaduje trvalou péči. Odměnou je radost z křišťálově čisté vody.

ZAHRADA
■ ZAHRADA V ČERVNU: Rozmnožování dřevin, péče o růže, pěstování zeleniny a borůvek v bedničkách, či jak odstranit mech bez použití chemie… V zahradě a na terase se můžete tento měsíc skutečně činit.

TESTUJEME
■ VYSOKOTLAKÉ ČISTIČE: V našem testu jsme se zaměřili na modely střední třídy a otestovali je.

RECEPTY
■ CHUŤ LÉTA: Když teploty venku stoupají, je třeba odlehčit jídelníček.

STAVBA
■ GARÁŽOVÁ VRATA: Garážová vrata jsou nedílnou součástí vašeho domova.