tel.: 267 219 346 | e-mail: jagamedia@jagamedia.cz
Objednat toto číslo | PŘEDPLATNÉ | Archiv vydání | E-verze časopisů

Milé kutilky a kutilové!

Možná jsem to už kdysi psala, ale pořád to platí: Obdivuji lidi se smysluplnými koníčky… A vlastně i s méně smysluplnými – dejme tomu, že s hezkými koníčky. Téměř každý den mají jasno v tom, co s volným časem… Odkud vlastně ten volný čas berou? Přece je úplně jasné, že dnes ho nikdo nemá! Nebo že bych byla zase výjimka? V tom případě je třeba něco změnit. Ano, ano, měla bych si lépe zorganizovat práci, být plně systematická (… nebo rovnou i automatická?!?), rozvážná, koncentrovaná a soustředěná na výkon. Holt, někdo se s tím narodí, někdo se to umí naučit, a někdo s tím bojuje celý život. Ne nadarmo se říká: Cesta je cíl. Čímž chci říct, že se společně můžeme jakžtakž propracovat i k volnému času. Protože když máme jasno v tom, k čemu bychom volno využili, tak si ho zkrátka uděláme. A pak si ho i hezky užijeme. Třeba na novém záhonku s lavičkou a s naším číslem Receptů prima nápadů v ruce. A že máte malou zahrádku? Když si vyzkoušíte podle našich postupů vyrobit si některý z našich projektů, tak i na malém prostoru budete mít svou vlastní úrodu jahod, rajčat a možná i brambor. A to ještě nejsem na konci výčtu všeho možného i nemožného, na jaké všelijaké tvořivé výzvy můžete na cestě k sebezdokonalování narazit. Stačí se jen správně motivovat, abyste v sobě probudili touhu po moooři volného času!
P.S. Vězte, že naše prima nápady nejsou určeny jen nám tápajícím a zbloudilým, ale i vám ostatním s jasnou budovatelskou vizí. Alespoň budete mít rychleji hotovo! Potom se sami rozhodnete pro odpočinek po náročném nicnedělání nebo pro další zaneprázdněnost. ? Tak co s tím uděláme?!?

Monika Šestinová

NÁVŠTĚVA
■ DĚDICTVÍ PO DĚDOVI: Neuvěřitelná proměna dvěstěleté chalupy oživila vzpomínky majitelů na dětství.

PROJEKTY
■ DŘEVĚNÍ ZAJÍČCI: Podložku, která oživí každé pohoštění, si vyrobíte velmi snadno.
■ ZÁHON S LAVIČKOU: Rohový tvar záhonu umožnil na vnitřní stranu zabudovat praktickou lavičku.
■ ZELENINOVÉ ZÁHONY: Máme pro vás tři skvělé tipy, díky kterým si vypěstujete bohatou úrodu i na malé ploše.

RECEPTY
■ PRO KOLEDNÍKY: Kynuté koláčky jsou vděčnou pochoutkou, kterou lze připravit na mnoho způsobů.

ZAHRADA
■ ZAHRADA V DUBNU: Tento měsíc na vás v zahradě čeká spousta práce. S našimi tipy to hravě zvládnete!
■ JAK VYPĚSTOVAT CHUTNÁ RAJČATA: Rajčata můžete pěstovat venku, v nádobách nebo ve skleníku.

TESTUJEME
■ ROBOTICKÉ SEKAČKY: Testované robotické sekačky určené na menší plochy si poradí i s nerovnostmi terénu.

TÉMA
■ RENOVACE STARÉHO PLOTU A BRÁNY: Domácí kutil Lukáš vám nabízí inspirativní návod na renovaci plotu a vlastnoruční výrobu brány.
■ OPRAVA PLOTOVÉHO ZÁKLADU: Jako první bylo třeba kompletně rozebrat starou bránu…
■ BRÁNA PRO AUTO: Velká brána je vybavena otevíracím systémem na dálkové ovládání.

STAVBA
■ JAK ODSTRANIT PLÍSNĚ V INTERIÉRU: Plísně nejsou výsadou jen starších budov. Často se totiž objevují i v čerstvě zabydlených novostavbách.