tel.: 267 219 346 | e-mail: jagamedia@jagamedia.cz
Objednat toto číslo | PŘEDPLATNÉ | Archiv vydání | E-verze časopisů

Změnám vstříc

Už jste si někdy položili otázku – co je vlastně život? Kdybychom ho měli definovat jedním slovem, určitě tím nejvýstižnějším by byla změna. Změny mohou být pevně dané, plánované, očekávané, překvapivé, pozitivní, negativní atd. V podstatě je jedno, jaké jsou, důležité je, jaký k nim zaujmeme postoj. Těsně před koncem minulého roku mi volala kolegyně Katka. Myslela jsem, že si chce jen „pokecat“, tak jak to máme ve zvyku, když mi z čista jasna oznámila, že dává v práci výpověď. Popravdě, byla jsem v šoku a ani jsem nevěděla, co jí na to říct. Prožily jsme spolu šest let a byly jsme skutečně dobrý tým i dobré přítelkyně. Chvilku jsem byla smutná, ale potom jsem si řekla: „Život jde dál a ona už delší dobu toužila po změně. Asi nastal ten správný čas a je třeba to jednoduše přijmout.“
Ten rok, kdy vypukla pandemie, jsem měla pracovně letět do Německa na veletrh vánočních dekorací a doplňků. Samozřejmě vše padlo a tři roky jsme se nikam nedostali. Až konečně letos se dveře otevřely a Frankfurt nad Mohanem nás vítal s plnou náručí nových trendů, nádherných bytových doplňků, pompézních vánočních aranžmá, ale i metrem plným fanoušků fotbalu povzbuzených pivními nápoji. Natlačení jako sardinky jsme se vezli několik zastávek podzemím, dokud vlak nezastavil jednu stanici před stadionem. Čekáme 5, 10, 15 minut, ale vlak se nehýbal. Po dobré hodině, už mírně omámení z různých výparů, nám ohlásili, že se pokazil elektronický systém dveří… Nakonec vše dobře dopadlo. A proto, pokud se vám něco podobného stane – nestresujte se. Život vám vždy podá pomocnou ruku, nebo pošle Bolta.
Za chvilku k nám zavítá jaro a to je změna, na kterou se těším už od ledna. Doslova miluju, když mě nakopne, a tehdy dokážu vyházet i polovinu bytu, uklidit balkon, přinést čerstvé květiny, zasadit bylinky. Vy, kteří máte zahrady, se už určitě nemůžete dočkat, až si budete moct vyhrnout rukávy a pustit se do práce. Jenže zahrada není jako malý balkon a péče o ni vyžaduje o dost víc času. Ale kde ho vzít? Nezoufejte, máme pro vás řešení. Zahradu za 15 minut denně. Nevěříte? Stačí, když hned na začátku sezóny přistoupíte k zásadním změnám, které vám v horizontu dalších let ušetří hodně času i bolavá záda. Více vám však už neprozradím, přečtěte si naše rady a doporučení a potom vzhůru za velkým plánovaným a vstříc nečekaným změnám.

Přeji vám příjemné čtení.

Mirka Maceková

 

Bydlení
■ STYLOVÉ ÚLOVKY: Mějte náskok a zjistěte, jaké jsou designové novinky, bez kterých se určitě neobejdete.
■ TIPY: Praktické, šikovné, trendové a individuální nápady do domácnosti.
■ 42 TIPŮ NA PROMĚNU INTERIÉRU: Znáte ten pocit, když vás najednou ovládne potřeba proměnit celý interiér, ale chybí vám inspirace, čas i finance? My vám s tím pomůžeme.
■ ORGANIZACE DOMÁCNOSTI: Blíží se jaro a s ním i pravidelná „očista“ domácnosti. Tipy od profesionálky, jak postupovat při správné organizaci domácnosti a jak si pořádek udržet co nejdéle.
■ KOUSKY, KTERÉ ZAZÁŘÍ: Často se stává, že objevíme kousek, který nás upoutá už na první pohled. Tehdy dokážeme předělat i celou místnost tak, aby vynikl.
■ KOUPELNA JEDNODUCHÁ PRO ÚDRŽBU: Koupelna je neustále vystavena páře, vlhkosti, ale i sprejům či vypadaným vlasům. Podívejte se na tipy, jak se o ni postarat rychle, snadno a s maximálním efektem.
■ DOMÁCÍ POMOCNÍCI: Vysavač se sáčkem nebo bez – každý má své výhody i nevýhody. Jedno řešení je jednodušší na údržbu, druhé šetří váš rozpočet. Které si vyberete?

Návštěvy
■ NA NÁVŠTĚVĚ U FILMOVÉ PRODUCENTKY: Mladá filmová producentka byla tak nadšená z atmosféry soukromých klubů Soho House na západě Hollywoodu, že ji přenesla i do svého nového domova.
■ S RESPEKTEM K PŘÍRODĚ A MINULOSTI: V úzkých uličkách historické části jihočeského městečka, kterým nechybí atmosféra ani potenciál, našli nový domov manželé architekti.
■ JEDNODUCHÉ NÁPADY S VELKÝM EFEKTEM: Nevelký panelákový byt proměnili Diana s Patricií ve velmi příjemné a zároveň praktické bydlení s vlastním stylem.
■ SNOUBENÍ HISTORIE A SOUČASNOSTI: Většině lidí stačí zažít rekonstrukci „od podlahy“ jednou za život. Najdou se však i tací, kteří si tento náročný proces zamilují.
■ MEZI TRVALKAMI: VPolodivoká, na jaře a v létě květinová, na podzim připomínající přírodní trávově-luční porost – tak chutná tato zahrada bez trávníku, kterou si vysnili domácí.

Zahrada
■ BŘEZEN V ZAHRADĚ: Jarní květiny přinesou do zahrady závan jara, i když někdy jsou záhony ještě pod sněhem.
■ ZAHRADNÍ TIPY: Praktické, šikovné, trendové a individuální vychytávky do zahrady.
■ PĚKNÁ ZAHRADA ZA 15 MINUT DENNĚ: Dokonale působící exteriér je odměnou za správnou a důkladnou celosezónní péči. Poradíme, jak na dokonalou zahradu za minimum času.
■ NENÁROČNÉ TRVALKY: Pěstování trvalek v zahradách je momentálně velmi populární. V sortimentu najdete vícero nenáročných druhů a odrůd, tradiční i úplně nové.

Stavba
■ VELKOFORMÁTOVÝ OBKLAD: Obklady a dlažba s velkým formátem patří k zajímavým trendům, a to nejen v koupelnách. Nadstandardní rozměry však vyžadují speciální přístup.
■ TIPY: Novinky, rady, materiály.