tel.: 267 219 346 | e-mail: jagamedia@jagamedia.cz
Objednat toto číslo | PŘEDPLATNÉ | Archiv vydání | E-verze časopisů

Všechno zlé je pro něco dobré

Všechno zlé je pro něco dobré. Vím, že tato věta zní jako klišé, ale opravdu se snažím najít na každé situaci nějaké pozitivum. Snáze se mi potom žije. Takže pokud mě pošlete kamkoliv, udělám vše pro to, abych se odtud vrátila odpočinutá a s magnetkami 😉 Občas to sice vyžaduje více úsilí, ale pracuji na sobě. Třeba takový covid. Dá se vůbec za tolika neštěstími a komplikacemi vidět nějaké pozitivum? Je pravda, že byl potřeba jistý časový odstup, ale nakonec se ukázalo, že i na tomto zlu bylo přece jen něco dobrého. Všechna ta omezení a nekonečné lockdowny například posunuly o několik let dopředu možnosti práce z domova. Zlepšila se nejen technika či spojení, ale i důvěra zaměstnavatelů, že zodpovědná pracovní síla pracuje stejně usilovně bez ohledu na to, zda ji vidí jejich ostražité oko. A tento fakt má své pozitivní důsledky. Home office dal mnohým svobodu v čase i prostoru, takže nemusíme jít úplně všichni do práce ve stejnou hodinu a trávit život v nekonečných dopravních zácpách, mnozí dokonce dokážou pracovat kdekoliv na světě, stačí jim notebook a wi-fi. Právě to může změnit i pohled na dnešní ceny bytů – cena nemovitosti totiž většinou klesá s rostoucí vzdáleností od pracovních příležitostí. Takže když pro vás tato vzdálenost nehraje roli, dovoluje vám to roztáhnout křídla a zvyšuje šanci koupit si vysněný byt. Jen to možná budete mít dále do práce. A to až tak nebolí, když do ní nemusíte fyzicky chodit každý den. Situace je tedy vážná, ne však zoufalá.
Když jsme si s mým mužem kupovali byt, byl pro nás nejdůležitějším kritériem právě čas strávený dojížděním. Kamkoliv. Do práce, do školky, do školy, do obchodu… Za stejnou sumu bychom mohli mít hezký domek dále od města, ale to by znamenalo příliš času stráveného někde na cestě. A tak jsme se rozhodli slevit ze svých nároků na prostor a zapomenout na lákavou představu letních večerů na terase za domem. Vyměnili jsme je za ušetřený čas. Dnes bychom se možná rozhodli jinak. I my totiž patříme k lidem, kterým práce z domova dává jistou svobodu.
Jestli právě přemýšlíte nad tím, co uděláte se svým bydlením, jste na správných stránkách, zejména pokud se poohlížíte po nějakém starším bytě nebo domě, který byste si zrekonstruovali a hezky zařídili. V našem speciálním vydání jsme se vám snažili přinést všechny potřebné informace, které vám tento proces usnadní.

Erika Kuhnová

 

 

BYDLENÍ
■ STYLOVÉ ÚLOVKY: Mějte náskok a zjistěte, jaké jsou designové novinky, bez kterých se určitě neobejdete.
■ KOUPĚ BYTU: 13 kroků, na které byste měli myslet při výběru a koupi nemovitosti.
■ NA CO MYSLET PŘED REKONSTRUKCÍ: Než se pustíte do výměny podlah a shánění nábytku, měli byste si ujasnit několik věcí.
■ RADY Z PRAXE : Stavební inženýr radí, jak bezpečně překonat různá úskalí, která vás mohou při přestavbě bytu čekat.
■ NEJLEPŠÍ REKONSTRUKCE: Vybrali jsme pro vás několik povedených rekonstrukcí bytů a domů, kterými se můžete inspirovat.
■ RYCHLOKURZ ZAŘIZOVÁNÍ: Tipy, rady a nápady na vytvoření dokonalé kuchyně, obývacího pokoje, ložnice, koupelny, dětského pokoje a pracovny.
■ DOMÁCÍ POMOCNÍCI: Moderní technologie a smart funkce udělaly z praček dokonalé spotřebiče, které v máločem zklamou.

STAVBA
■ REKONSTRUKCE KOUPELNY: Ne každý má možnost pořídit si zbrusu nové bydlení dle svých představ. Mnozí vsadí na starší byt nebo dům, který potřebuje rekonstrukci. Jako první často přichází na řadu právě koupelna.
■ REKONSTRUKCE DOMU DO TŘÍDY A0: Odborníci radí, kdy je rekonstrukce rodinného domu potřebná, kdy se vyplatí a co se jí dá získat.