tel.: 267 219 346 | e-mail: jagamedia@jagamedia.cz
Objednat toto číslo | PŘEDPLATNÉ | Archiv vydání | E-verze časopisů

Teplomil

Moje nejlepší kamarádka se narodila v lednu a zimu miluje – od toho je jen logický kousíček ke každoročnímu víkendu na horách. A tak si vždy najdeme chatu obklopenou přírodou, zavalenou sněhem, kde s pár lidmi strávíme celý víkend. To zní super, řeknete si. A budete mít pravdu. Ale jen ten, kdo mě dobře zná, začne tušit, kde je pes zakopaný. Já nemám ráda zimu. Bytostně, každou buňkou svého těla. Pro své šťastné bytí potřebuji, aby na mě svítilo slunce a ani v těch největších vedrech ode mně neuslyšíte žádné frflání. Za to v zimě… Všem se stejnými preferencemi přinášíme tip na dobrou strategii: vyberte si chatu, ze které se vám ani ostatním nebude chtít odejít. Jednu takovou vám v tomto vydání ukážeme; okouzlí vás nejen interiér, ale hlavně krásná příroda okolního Českého Švýcarska, takže na nějaký ten krátký výlet určitě rádi a dobrovolně přece jen půjdete v jakémkoli ročním období 😉
S rozšiřující se paletou jarních barev v přírodě jsme pro vás připravili i pár příkladů různobarevných interiérů  podívejte se, jak mohou změnit atmosféru v obýváku, sledujte velký trend dvoubarevných kuchyní a pojďte s námi na návštěvu do newyorské řadovky, kde na vás barvy a dobrá nálada dýchnou hned na prahu dveří. Veselé barvy jsou ekvivalentem léta a slunce a vyzařuje z nich optimismus, který se nám v současném světě hodí. V moři mnohočetnosti současných módních trendů na jedné straně obdivujeme lehkost a estetiku vzdušných interiérů, ale přiznejme si, že na straně druhé cítíme, že ožíváme na místech, kde to hýří barvami a vzory. Pro každého má však domov, ve kterém se cítí dobře, jinou podobu. Člověk prostě jen musí najít to své, i když to někdy vyžaduje čas a trochu experimentování.
A pokud jste teplomilové jako já, jak si můžete zkrátit čas při čekání na to pravé letní dovádění? Vyzkoušejte si vlastnoručně vyrobit něco hezkého a praktického do domácnosti. Tentokrát vám přinášíme návod na výrobu stylové stolní lampy, ale také to nejzajímavější z veletrhu Creativeworld, na kterém byly představeny novinky, které nesmí chybět v domácí dílničce žádného milovníka DIY projektů.
Ať už si pro nás počasí do dalšího měsíce přichystá cokoli, přeji vám, abyste ho přežili co nejpohodověji i díky našemu časopisu 🙂

Přeji vám příjemné čtení.

Lucia Blažiová

 

Bydlení
■ STYLOVÉ ÚLOVKY: Mějte náskok a zjistěte, jaké jsou designové novinky, bez kterých se určitě neobejdete.
■ TIPY: Praktické, šikovné, trendové a individuální nápady do domácnosti.
■ JEDINEČNÁ SVĚTLA: Máte doma starou lampu, kterou byste chtěli zrenovovat? Inspirujte se našimi nápady a pusťte se do tvořivé proměny.
■ PROJEKT NA VÍKEND: Dobré nápady, jak si svépomocí proměníte nebo oživíte svůj domov – jednoduše, rychle a za málo peněz.
■ PŘÍRODNÍ TEXTILNÍ VLÁKNA: Výroba textilu z odpadových přírodních materiálů bylo jedním z klíčových témat letošního veletrhu Heimtextil.
■ BARVY V INTERIÉRU: Než se pustíte do malování, nejdříve si ujasněte některá základní pravidla i to, jaké barvy kombinovat.
■ DVOUBAREVNÉ KUCHYNĚ: Proč zůstat u jedné, když můžete mít barvy dvě? Další odstín dokáže kuchyni opticky odlehčit, upnout pozornost na nejmilejší místo nebo ho oživit.
■ ROZHOVOR: Josefa Maršálka můžete znát jako porotce cukrářské show Peče celé Česko nebo jako autora špičkových cukrářských kuchařek. Vyzpovídali jsme ho přímo v jeho kuchyni.
■ DOMÁCÍ POMOCNÍCI: Ze všech typů varných desek je indukce nejšetrnější k životnímu prostředí a spotřebuje minimální množství energie.

Návštěvy
■ VYSNĚNÝ DŮM: I architekti sní. Marek a Monika věděli, jak chtějí bydlet, a tak si navrhli dům, ze kterého si udělali „showroom“ své architektonické tvorby.
■ LÁSKA NA PRVNÍ POHLED: Když po třech letech hledání stáli Klára a Karel před malebnou roubenkou, zamilovali se do ní na první pohled. Bylo to jednoduše osudové setkání.
■ BAREVNĚ A ORIGINÁLNĚ: Milujete kombinaci výrazných barev a vzorů? Tento dům potom budete milovat – už na první pohled v něm totiž vládne originalita a radost ze života.
■ ŠŤASTNÝ DOMOV: Kdysi to byla továrna, potom umělecká dílna a nyní unikátní soukromý byt. Dvojice designérů proměnila zdevastovaný podkrovní prostor na prostorný a svěží loft.
■ DŮM NA KOPCI: Neobvyklý rodinný dům postavili na svažitém pozemku na jeho nejvyšším místě.

Zahrada
■ DUBEN V ZAHRADĚ: Jarní květiny přinesou do zahrady závan jara, i když někdy jsou záhony ještě pod sněhem.
■ ZAHRADNÍ TIPY: Novinky, rady, materiály do zahrady.
■ OHEŇ, VODA, LES: Zahrada překypující zelení je nečekaně praktická a zároveň krásná na pohled.
■ 9 CHYB PŘI NAVRHOVÁNÍ TERASY: Při výběru nejlepšího místa a správné dlažby existuje ještě mnoho jiných rozhodnutí, která musíte při plánování terasy udělat, a tak je snadné udělat chybu.
■ 5 KROKŮ K ZELENÉMU TRÁVNÍKU: I když se zdá, že péče o travnatou plochu je náročná záležitost, ty nejdůležitější kroky zvládnete i bez pomoci odborníka.

Stavba
■ 5 KROKŮ K NOVÉ GARÁŽOVÉ BRÁNĚ: Stojíte před volbou nové garážové brány a nevíte, pro jakou se rozhodnout? Podívejte se na nejdůležitější faktory při jejím výběru.
■ TIPY: Novinky, rady, materiály.