tel.: 267 219 346 | e-mail: jagamedia@jagamedia.cz
Objednat toto číslo | PŘEDPLATNÉ | Archiv vydání | E-verze časopisů

Milí zahrádkáři!

Asi ani nemá smysl se vás ptát, jestli znáte mexickou vlnu, že? No, mexickou – ona prý až tak moc mexická zase není… Traduje se, že ta pravá nemexická vlna vznikla v USA v 80. letech. Název „mexická“ získal tento jev jen proto, že se široce rozšířil na mistrovství světa v kopané v roce 1986 v Mexiku. Ale, pokud by přece jen někdo nevěděl, co to ta mexická vlna je…: při mexické vlně fanoušci sportovního utkání současně postupně stoupají nebo vyskakují se zvednutýma rukama. Začínají na jednom konci sedadel řady hlediště nebo tribuny, po nich se staví další řada, takže vzniká „vlna“, a ta pak postupuje dál po odvodu hlediště nebo tribuny.
A teď si v roli fanoušků představte ty „naše“ rostoucí květinky či zeleninku. A tribuny – to ať jsou třeba naše zahrádky. Už se vám to došlo? Nemáte pocit, že něco podobného se nám odehrává přímo před očima každoročně „pořád dokola“? A pak, že mexická vlna! Všechno je TO z přírody… a ze zahrady! Zahradní vlna je to! Začíná to nesmělými sněženkami a petrklíči. Narcisy a tulipány to jenom pokračuje a potom to už je jedna barevná vlna za druhou. Pak se na „tribunách“ zvedají ti nejzanícenější fanoušci zahradní hry. A že je na co se dívat! Tak honem na „tribuny“, ať tu podívanou nepropásneme!
Ale pozor, vstupenky zdarma nejsou, chce to i nemalou snahu a píli – v zahradě! Věřím, že pomoc najdete i na našich stránkách.
Tak prima jaro v zahradě!

Monika Šestinová

 

 

Sezona v zahradě
Rostliny v květnu
Rostlina sezony – vistárie

Návštěva
Zahrada plná inspirací

Pěstujeme
Jahody
Zpestřete si léto letničkami
Jak pěstovat v květináčích?
Vše, co vás zajímá o pěstování rajčat

Kutíme
Jednoduché jmenovky

Co žije v zahradě?
Nenahraditelná včela medonosná

Pokojové rostliny
Juka obrovská

Na talíři
Mochyně peruánská

Řežeme
Řežeme v květnu

Aktuální práce
Okrasné rostliny
Ovoce a zelenina
Lunární kalendář – květen

Poradna
Naučte se pěstovat ekologicky