tel.: 267 219 346 | e-mail: jagamedia@jagamedia.cz
Objednat toto číslo | PŘEDPLATNÉ | Archiv vydání | E-verze časopisů

 
 
Milí zahrádkáři!

Podívejte se na ně.. že se jim stááále chce! Co? No kvést! Ten jejich entuziazmus, ta jejich vytrvalost, odolnost vůči jakekoli nepřizni počasi. Žádná zkažená nálada, žádné předsudky, ani náznak pochybnosti. Nic, jen neobyčejně obyčejná KRÁSA. Květiny majÍ ve všem jasno – zkrátka kvést se musí, proto byly vysety nebo vysazeny. A basta. Je tu ale jedno ALE: samy se o sebe nepostarají, takže se jim vlastně kvete do krásy velmi bezstarostně. Péči očekávají od nás, ale na druhou stranu ať zvedne ruku ten zahrádkář, který svým krasavicím neposkytne veškerý servis. Do zahrádky se zkrátka těšíme na relaxovaní i trochu užitečné práce.
Doufáme, že vás při vašem zahradničení bude provázet i toto naše číslo. Připravili jsme pro vás velkého průvodce s prozaickým názvem, který připomíná jeden známý vševědoucí magazín. Za sebe věřím, že si v něm každý najdete aspoň jeden praktický tip do vaši zahrádky – mame jich totiž pro vás rovných 100 + 1. A to už je z čeho vybírat. Nezapomněli jsme ani na kvetoucí stálice-parádnice. Některé kvetou během sezony jen jednou, ale i ony si zaslouží dlouhodobější péči.
Rozloučim se tím, čím jsem začala: květiny nám nabízejí JEN (ne)obyčejnou krásu. Ale s ní i přijemný pocit zadostiučinění, že se nám přece jen dílo podařilo.
Tak vydařený start do letní sezony!

Monika Šestinová

 

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ ROSTLINY SEZONY
Pestré léto
Rostlina sezony – zvoneček

PĚSTUJEME
Voňavé rostliny
Barvy léta – letničky
Barevné léto ve vypichovaném věnci

KUTÍME
Pracovní stůl pro zahrádkáře

100 + 1 PRO BOHATOU ÚRODU

ZE ZAHRADY DO KUCHYNĚ
Antioxidanty z vlastní zahrádky

CO ŽIJE V ZAHRADĚ?
Vrabci

SEZONA V ZAHRADĚ
Květy
Ovoce a zelenina
Lunární kalendář – červenec
Trávník
Sezonní průvodce pěstováním

ŘEŽEME
Letní řez dřevin a rostlin

NA TALÍŘI
Koriandr setý

POKOJOVÉ ROSTLINY
A-Z pokojových rostlin – Křehká krása svícníku

OTÁZKY A ODPOVĚDI
Poradna