tel.: 267 219 346 | e-mail: jagamedia@jagamedia.cz
Objednat toto číslo | PŘEDPLATNÉ | Archiv vydání | E-verze časopisů

 
 
Vítejte!

Změna je život! A ví to i zahrada! Proč by se jinak všechno od základů po zimě měnilo téměř k nepoznání? Najednou má všechno barvu a jakoby šťávu! A celá zahrada si začne žít novým životem. A každý rok znovu.
Tak jsme se i my rozhodli, že „to tady” trošku překopeme a „zasadíme” na novo! A při „sázení” jsme nešetřili pestrým výběrem květin; seznámíme vás s těmi nejefektnějšími kráskami jarních zahrad. Vždyť každé zahradě sluší rozkvetlý keř obsypaný množstvím růžových či bílých bambulí kaliny, či barevná hlavička rozverné divizny. Zkrátka, květy by měly hrát „první housle” v každém koutě zahrady, a proto i v naší zahradě dostaly prostor na to, aby se ukázaly v plné kráse. Ale na to, aby hezky kvetly, je potřebné se o ně i dobře postarat – a na to tu máme naše zahradní odborníky, kteří vám poradí a odpovědí na otázky, co a jak v zahradě. No a abych nezapomněla na to nejpodstatnější – v každém vydání vám přineseme sumář toho nejdůležitějšího, na co nesmíme v zahradě v daném období zapomenout. Tak věříme, že se vám nová tvář naší rozkvetlé zahrady zalíbí a najdete si v ní návody a rady, co se kterou zahradní kráskou, či jak vypěstovat lahodnou cuketu!
Takže nová sezóna je už v plném proudu a s ní i nové začátky. Tak věříme, že si je naplno užijete i s naší vynovenou Zahradou prima nápadů.

Monika Šestinová

 

 

Nejkrásnější rostliny sezony
■ Rostlina měsíce dubna – kalina
■ Rostlina měsíce května – šeřík

Sezona podle Lucie
■ Zeptejte se Lucie

…vybíráme rostliny
■ Jak vybrat rostlinu podle stanoviště

Co žije v zahradě?
■ Jak vyhnat krtka ze zahrady?

Pěstujeme
■ Jak dopěstovat sladká a zdravá rajčata?

Kutíme
■ Zahradní sezení z dřevěných palet

Duben v zahradě
■ Květy
■ Ovoce a zelenina
■ Lunární kalendář
■ Skleník

Květen v zahradě
■ Květy
■ Ovoce a zelenina
■ Lunární kalendář
■ Trávník

Řežeme
■ Řežeme v dubnu
■ Řežeme v květnu

Na talíři
■ Cuketa

Dubnový průvodce pěstováním
Květnový průvodce pěstováním

Otázky a odpovědi
■ Šlechtíme odolné okurky
■ Poradna