tel.: 267 219 346 | e-mail: jagamedia@jagamedia.cz
Objednat toto číslo | PŘEDPLATNÉ | Archiv vydání | E-verze časopisů

 
Milé kutilky a kutilové!

No, je to tak! Žádná sláva se nekoná a v budoucnu se asi ani konat nebude… Takže – na problémy našeho malého mikrosvěta bychom ještě řešení našli, ale s tím globálním – nevím, nevím. Ale pěkně po pořádku!
Když nám nejde karta, nejlepší je zalézt si domů a pofoukat si všechny rány. A pro rozptýlení by se možná nejeden z nás i s chutí zhoupl. Takže řešení číslo 1 máme: návod na skvělou a pohodlnou rodinnou houpačku u nás najdete. I s podrobným výrobním postupem a s přesnými schématy. Dalším řešením na skleslou náladu je i posezení s přáteli. Že už na podzim není to správné počasí na posezení a grilování venku? Řešení č. 2: Zrenovujte starý altán s grilem, zaizolujte ho a vybavte ho okny. Jak na to vám taky poradíme a špatné počasí už grilovačku nezkazí!
Tak co tam ještě máte?!? Že všechno zdražuje a ceny rostou astronomickou rychlostí? Zkuste našich 50 tipů na snížení nákladů během inflace, a přitom něco i ušetřit. Mnoho rad pro vás určitě nebude nových. Všichni je více méně známe, avšak často na ně zapomínáme. Tak jsme je pro vás sepsaly „černé na bílém“. ? Mě osobně oslovila praktická rada ohledně sprchování (…asi proto, že jsem schopná se za den minimálně 2 až 3krát osprchovat) – a ta rada doporučuje používat ve sprše perlátor, který do vody přimíchá vzduch, díky čemu můžete ušetřit až 20 % vody… A navíc zvýší abrazivní účinek při samotném sprchování! Jak „říkám“: Doba je zlá a šetřit budeme muset začít všichni! Aby i naše děti a jejich děti se nesprchovaly jenom těmi abrazivními bublinkami. Je to zkrátka na nás.
Tak pohodové a zodpovědné září vám přeju,

Monika Šestinová

 
TÉMA MĚSÍCE
■ 50 TIPŮ NA SNÍŽENÍ NÁKLADŮ BĚHEM INFLACE: Neúměrně rychlé zvyšování cen za energie, zboží a služby nám ukrajuje z bankovních účtů víc, než bychom si přáli.

PROJEKTY
■ KVĚTINOVÝ SVÍCEN: Ukážeme vám, jak v několika jednoduchých krocích vyrobit efektní dekoraci.
■ NOVÝ DESIGN STARÉ LAMPY: Jestli máte doma klasickou stolní lampu, která se vám už nelíbí, můžete si pohrát s její proměnou.
■ RODINNÁ HOUPAČKA: Máte rádi houpačky? Pochopitelně! Je na nich totiž něco, co nás vrací zpět do dětství.
■ TERASOVÉ ZÁSTĚNY: Máte pocit, že vám na terase chybí soukromí? Praktickým řešením, jak ho získat, jsou zástěny.
■ ALTÁN S GRILEM: Grilování v zahradě nemusí pokazit ani nastupující podzim, pokud máte na takovou příležitost vybudovaný zastřešený prostor.

RECEPTY
■ VELKÁ ÚRODA JABLEK: Pokud nemáte skladovací prostory, můžete bohatou úrodu jablek zavařit a zakonzervovat.

ZAHRADA
■ ZAHRADA V ZÁŘÍ: Když se léto blíží ke konci, je čas připravit zahradu na zlatý podzim.

TESTUJEME
■ STŘEDOTLAKÉ ČISTIČE: Tato zařízení jsou menšími sourozenci vysokotlakých čističů. Jsou vhodná na menší práce v zahradě a okolí domu.