tel.: 267 219 346 | e-mail: jagamedia@jagamedia.cz
Objednat toto číslo | PŘEDPLATNÉ | Archiv vydání | E-verze časopisů

A co děti?!? Mají si kde hrát…

Opravdu si mají kde hrát??? Upřímně, nejen rodiče, ale i menší a větší děti dostali za poslední měsíce pořádně zabrat! No, ty „klasicky“ školou povinné se tvářily, že pravidelně NECHODIT do školy není žádná tragédie (ale to si i my, starší ročníky pamatujeme, když „zuřily“ uhelné prázdniny, to byla paráda…). Ale tentokrát nás to všechny přimáčklo na pořádně dlouhou dobu. Zdá se však, že konečně uvolňujeme! A jelikož se pomalu ZASE blíží prázdniny – tentokrát regulérní, a pokud jste už vyčerpali všechny nápady, je na čase se poohlédnout po dalších inspiracích! Přiznávám, že mít své indiánské týpí či vlastní zahradní domek pár let zpět – tedy minimálně o něco méně než půlstoletí, to bych tedy brala všemi deseti. A to už ani nemluvím o tom, co bych dala za cvičební žebřiny přímo doma i v tomto věku! No jo – možná trochu přeháním a možná bych místo poctivého cvičení na ně spíš sem tam něco pověsila, ale možná bych si na nich i nakonec nějakou „spartakiádní sestavu střihla“. Vždyť kdyby je už u nás doma někdo vyrobil, asi bych se nad nimi „slitovala“! Ale musely by být pořádně upevněné!!! 
Každopádně věřím, že nejeden táta či děda a domácí kutil v jednom ocení naše tipy s podrobnými návody, jak a čím ještě na chvíli zabavit malé i větší nezbedníky. A když už budete mít o zábavu dětí vystaráno, dejte ještě do pořádku terasu a zahradu a s chutí si odpočiňte! Inspirace na předělávku terasy či reorganizaci zahrady najdete na následujících stránkách. A nezapomeňte, že už nyní pro vás chystáme skvělé inspirace do letního dvojčísla!
Tak zatím krásný červen!

Monika Šestinová

 

 

TÉMA
■ NA CO MYSLET PŘED STAVBOU TERASY? Dali jsme dohromady dvanáct bodů, nad kterými byste se měli zamyslet dřív, než začnete se stavbou.
■ REKONSTRUKCE TERASY: Nevyhovuje vám už původní stav terasy jako našim domácím kutilům? Pojďte se s námi podívat, jak ji změnili k nepoznání.

PROJEKTY MĚSÍCE
■ NENÁROČNÝ DĚTSKÝ DOMEK: Máte-li zahradu a dovoluje-li vám to její prostor, můžete do ní pro své ratolesti připravit nové lákadlo, aby se mohly pořádně vyřádit i doma.
■ UDRŽ ROVNOVÁHU! Pravidelné trénování rovnováhy je pro všechny děti velmi důležité. Zlepší držení těla a zpevní svalstvo.
■ TÝPÍ PRO MALÉ INDIÁNY: Protože se děti rády schovávají, zkuste jim vyrobit indiánský stan, ve kterém spolu s nimi zažijete hodně zábavy i vy.
■ HÁZECÍ HRY S KROUŽKY: Házení kroužků je skvělá hra pro celou rodinu. Je to zábavný způsob, jak trénovat obratnost a navíc trávit společně čas v zahradě.
■ STOLEK NA STAVEBNICI: Stačí, když na jeho výrobu použijete starší noční nebo konferenční stolek a pár
šikovných dóziček na koření.
■ DĚTSKÉ ŽEBŘINY S LANEM A ŽEBŘÍKEM: Děti si lezením po žebřinách mohou výrazně zlepšit motoriku a rozhýbat tělo formou hry a zábavy.

DEKOR
■ MINIZAHRÁDKA V KVĚTINÁČI: Minizahrádka je milým zpestřením terasy nebo balkónu. S příchodem chladnějšího počasí ji můžete přestěhovat i dovnitř.

ZAHRADA
■ ŠEST SUPER ŘEŠENÍ PRO ZAHRADU A TERASU: Inspirace na řešení zahrad na různých pozemcích i s výsadbovými plány.
■ ČERVEN V ZAHRADĚ: Nejdůležitější práce, na které byste v měsíci červnu neměli zapomenout.
■ ÚČINNÉ DOMÁCÍ POSTŘIKY A HNOJIVA: Devět rostlin, ze kterých si vyrobíte domácí biopostřiky proti škůdcům a houbovým nemocem nebo hnojiva pro podporu růstu.

STAVBA
■ VŠE, CO BYSTE MĚLI VĚDĚT O TAŠKÁCH: Většina lidí má při plánování domu představu klasické taškové střechy. I zde však platí, že není taška jako taška.

DÍLNA
■ ZÁVĚSNÁ DESKA SE ZÁSOBNÍKY: Pracovní pomůcky potulující se všude možně můžete mít hezky a přehledně uklizené na jednom místě.
■ JAK SPRÁVNĚ NANÁŠET LEPIDLO NA DŘEVO: Pokud lepidlo během zrání nevytvoří s povrchem dřeva dostatečně silnou vazbu, při silnější zátěži spoj selže.
■ PRACOVNÍ STOLEK 3 v 1: Díky němu budete mít vždy s sebou židličku na sezení, přenosný box na nářadí a stupínek na práci tam, kam ze země nedosáhnete.
■ DOMÁCÍ ZLEPŠOVÁKY: Šikovné řešení, která vylepší váš život.