tel.: 267 219 346 | e-mail: jagamedia@jagamedia.cz
Objednat toto číslo | PŘEDPLATNÉ | Archiv vydání | E-verze časopisů

Milé kutilky a kutilové!

Tak se musím bez okolků přiznat, že jsem nikdy nebyla a asi (teda určitě) ani nikdy nebudu klasický typ systematického, a už vůbec ne pedantního puntičkáře. Několikrát jsem se i pokoušela to změnit – nejde to a basta! Jsem zkrátka typ kreativního chaotika se smyslem pro povinnost. S takovou typovou definicí se už dá žít, ne? A dokonce mě to samu se sebou často i baví – dokážu se všeličím překvapit, jen ať je to pestré! ? Ale na druhou stranu přiznávám, že pro inspiraci chodím i k oněm systematikům. Nejen pro inspiraci, ale i pro zábavu. Když se potom spojí kreativita se systematičností, to je teprve parádička! To často vzniknou zajímavé projekty i v tom našem světě kutilů. Několik dobrých tipů jsme vám už na našich stránkách představili. A v tomto čísle přišel na řadu další, poměrně velký projekt našeho čtenáře – přeměna staré stodoly na parádní dílnu, v níž nepochybně vzniknou další skvělé projekty. Už teď se na ně těšíme. Stejně se těšíme i na ty VAŠE – a právě proto jsme pro vás připravili motivační soutěž. Takže naši milí kutilové, hledá se KUTIL ROKU 2022! Podrobné podmínky soutěže najdete na předcházející stránce hned tady vlevo. Pusťte se nejen do čtení, ale i do soutěžení. Každý jeden prima nápad se cení a počítá.

Přeji vám tvořivý březen plný nápadů!

Monika Šestinová

TÉMA
■ DŘEVĚNÝ, KAMENNÝ A 3D OBKLAD NA ZEĎ: I když jsou bílé stěny stále v módě, oblibu si stále více získávají nápaditá řešení jednotlivých stěn.
■ PROMĚNA STODOLY V DÍLNU: Touha po vlastním prostoru vhodném pro tvoření projektů posouvala kutila Lukáše vpřed.

PROJEKTY MĚSÍCE
■ POSCHOĎOVÝ STOJAN DO OKNA: Tento užitečný stojan na pěstování sazenic se vejde na širší okenní parapet a zároveň poskytuje dostatek úložného prostoru a světla pro mladé sazeničky.
■ ZAPARKUJTE KOLA: Pár skvělých nápadů na bezpečné parkování v interiéru i exteriéru.
■ ETAŽÉR K NAKLÍČENÍ ROSTLIN: Pokud si pěstujete vlastní sazenice zeleniny ze semínek, víte, že ke svému růstu potřebují dostatek světla.

NÁŘADÍ
■ POKOSOVÉ PILY: Všechny kotoučové pily dokážou řezat rovně, ale jsou i další možnosti tohoto nářadí.
■ BROUŠENÍ ELEKTRICKÝM NÁŘADÍM: Broušení dřevěného povrchu si můžete zlehčit elektrickým nářadím.

RECEPTY
■ MRKEV NASLANO I NASLADKO: Inspirujte se našimi recepty s mrkví a vyzkoušejte šťavnatý mrkvový koláč, svěží limonádu nebo placky s medem.

ZAHRADA
■ ZAHRADA V BŘEZNU: V březnu v zahradě začíná zahrádkářská sezóna a my můžeme opět usilovně sít, řezat a sázet.
■ PORADNA: Jak na výběr sekačky: Rozloha trávníku, jeho terénní (ne)rovnosti a přístupnost jsou hlavními kritérii, zda se přiklonit k elektrické či benzínové sekačce.
■ STUDENÉ PAŘENIŠTĚ NA BALKON: Balkony většinou nebývají řešeny velkoryse a proto jsme pařeniště umístili do výšky a zvolili jsme úzkou konstrukci.
■ VŠE O PĚSTOVÁNÍ RAJČAT: Víte, jak je pěstovat, abyste se dočkali bohaté úrody?