tel.: 267 219 346 | e-mail: jagamedia@jagamedia.cz
Objednat toto číslo | PŘEDPLATNÉ | Archiv vydání | E-verze časopisů

PŘEDSKOKANKA

Člověk by řekl, že když pracuje v časopise o bydlení, vlastní interiér si dá dohromady raz dva. Promyšleně, systematicky, kreativně a rychle. Vzpomínáte si, když jsme se stěhovali? Tak to bylo rychle. Ale byli jsme bez kuchyně. Jistě, pár dní se dá vydržet i na „menu“, avšak ta naše kuchyňská linka nebyla ještě ani pořádně navržená. Mnou, samozřejmě. To nebylo na pár dní, ale na pár měsíců! Ach, já ubohá žena! Co si počnu bez kuchyně? Manžel, když viděl mé lamentování, vytáhl jednoplotýnku (ne tu ze zad, ale tu, kterou vozíme na stanování), a nezapomněl s vyceněnými zuby podotknout, že „vždyť máme i rychlovarnou konvici“. Aha. Tak to mění situaci. Na rozčilování ale nebyl čas, protože nás čekalo třídenní vybalování.
Jakmile jsme toto téma vypustili z hlavy a odevzdaně začali přenášet krabice, v mailové schránce mi nečekaně zakotvila zpráva, která mi skoro vyrazila dech: „Kamarádka se zbavuje kuchyně z bytu, protože rekonstruují. Kdo chce, ať si ji přijede odvézt do neděle, jinak jde na skládku…“ Otevírám přiložené fotky, dívám se a říkáme si: No, mé vysněné se tedy nepodobáš ani zdaleka, ale uděláme obchod. Ty jsi sama – já jsem sama. Zachráním tě, pokud mi budeš vařit a mýt nádobí. Míry máš dobré, napasovali bychom tě. I sporák by byl, i dřez. A nová myčka za „pakatel“? No, neber to! Do pár hodin jsme už starou dámu rozebírali a druhý den už stáli skříňky i se spotřebiči u nás. Manžel si vyhrnul rukávy, chytil vrtačku a mnohomluvně se na ni podíval: „Tak, jak to chceš?“ Bílá krasavice sklopila zrak a nechala se sebou dělat všechny psí kusy. Nejprve dostala sprchu, potom peeling a nakonec masáž. Z horní skříňky byla dolní, z dolní zase horní. To, co jí chybělo, manžel po víkendech vyráběl z OSB desek. A najednou měla zástěnu, boční panel, poličky, dokonce i barový pult! Naše recyklovaná kráska má nyní přesně takovou dispozici, jakou jsem si kreslila na papír už před rokem. Jenže plánek na papíře je jedna věc, ale když máte možnost zakusit svůj návrh „naživo“, je to něco docela jiného. Díky provizorní kuchyni, které říkáme „předskokanka“, už máme tušení, že hlavní hvězda, která ji časem nahradí, bude mít hlavu i patu.
Co vám řeknu, plánování je klíčové. Pokud i vy dumáte nad prázdným půdorysem, inspirujte se naším rychlokurzem zařizování. Zjistíte, jakými kroky je dobré začít a nad čím se vyplatí zamyslet. S dobrým plánem bude váš interiér zařízený na první dobrou. Pokud by však přece jen něco nevycházelo, žádný strach. Stále si můžete pořídit nějakého předskokana.

Katarína Paukeje

 

 
Bydlení
■ STYLOVÉ ÚLOVKY: Mějte náskok a zjistěte, jaké jsou designové novinky, bez kterých se určitě neobejdete.
■ ODSTÍN ROKU: Barva roku 2022 Very Peri není ani modrá, ani fialová, zato je živá, podmanivá a variabilní.
■ TIPY: Praktické, stylové, trendové a individuální vychytávky do domácnosti.
■ SVÍTIDLA: Posvítili jsme si na nejlepší a nejstylovější stolní, závěsná, nástěnná a stojací svítidla.
■ INTELIGENTNÍ OSVĚTLENÍ: Podívali jsme se lépe na malá inteligentní zařízení, která zpříjemní váš domov.
■ STYLOVÉ POČTY: Jak sladit zařízení obývacího pokoje ke koberci a vejít se do rozpočtu 6 000 Kč?
■ DOMÁCÍ POMOCNÍCI: Chcete letos jíst zdravěji? S výběrem šikovných produktů vám to půjde snadněji.

Návštěvy
■ SOUTĚŽ O NEJHEZČÍ INTERIÉR: Vyberte si nejhezčí interiér, hlasujte pro něj a vyhrajte zajímavé ceny.

Zahrada
■ MĚSÍC V ZAHRADĚ: Výsevy budoucí úrody se naplno rozbíhají a s nimi přichází první závan jara.
■ HRÁTKY: Osm kroků k nové zahradě.

Stavba
■ VYTÁPĚNÍ V KOUPELNĚ: Jak si vybrat správný radiátor, který bude nejen funkční, ale také estetický?
■ STAVEBNÍ TIPY: Stavební materiály, praktické rady a užitečné tipy.