tel.: 267 219 346 | e-mail: jagamedia@jagamedia.cz
Objednat toto číslo | PŘEDPLATNÉ | Archiv vydání | E-verze časopisů

ROK PLNÝ ZMĚN

V rukou držíte poslední vydání HOME v tomto roce. Ať už byl tento rok pro vás náročný, nebo jste ho prožili úspěšně a příjemně (doufám, že druhá možnost platí pro drtivou většinu z vás), je fajn se za celým rokem zpětně ohlédnout a trošku si ho zhodnotit.
V mém případě se celý rok odehrával v duchu změn. Velkých změn. Pozitivních i negativních. Očekávaných i méně předvídatelných. Když si je v hlavě všechny znovu přehrávám, symbolicky se plácám po rameni, že jsem je celkem dobře zvládla. I to je přece součást zpětného vyhodnocení, umět se pochválit, ne? Takže na to též určitě nezapomeňte při vašem vlastním ohlédnutí se za rokem 2023.
Mojí druhou radou je snažit se vzpomenout si na co nejvíce věcí a zážitků, které vám udělaly skutečnou radost a užili jste si je. A podobných aktivit si naplánujte v novém roce co nejvíce. Bavili jste se na kurzu tance? Tancujte dále s pokročilými. Měli jste dobrý pocit, když jste občas zašli na trhy a podpořili lokální farmáře? Udělejte z toho svoji pravidelnou sobotní rutinu. Nebo jste se odhodlali jet na vlastní pěst poznávat nové město? Zahajte lov na levné letenky už teď… Možností je skutečně mnoho, musíme si je jen umět dopřát.
Ale vrátím se zpět ještě k těm změnám. Ty totiž nastaly v průběhu roku i u nás v časopise. Možná jste si všimli, že někteří lidé z redakce odešli, jiní přišli. Snažíme se stále měnit a vylaďovat obsah i grafickou stránku časopisu, abychom vám přinášeli co nejvíce praktických informací a krásné inspirace pro vaše bydlení. A tak jsme ani ke konci roku nezaháleli a na dalších stranách na vás čeká nový design, nové rubriky, nové nápady. Sama sebe jsem se ptala, zda je potřeba měnit něco na konci roku. Dává to smysl? Ale ano, dává. Pokud cítíte, že ta změna bude dobrá, proč s ní čekat a odkládat ji? Doufám, že se to potvrdí a budu ráda, když mi dáte vědět, zda se vám nová podoba časopisu líbí.
Na závěr vám ještě přeji, abyste si užili zimní období a blížící se svátky v co největší pohodě a bez stresů. A pokud by na vás přece jen přišly, zkuste začít raději plánovat ty krásnější, budoucí zážitky 😉

Lucia Blažiová

 

TRENDY A INSPIRACE
■ ROZHOVOR MĚSÍCE: V kuchyni s Lukášem Kimličkou.
■ TIPY & TRENDY: Stylové chuťovky.
■ TIPY NA DÁRKY
■ NEJKRÁSNĚJŠÍ STROMKY: Tradiční i neobvyklé kombinace.
■ VÁNOČNÍ DEKORACE ZE SVĚTA: Skřítci, světýlka, louskáček i betlém.

NÁVŠTĚVY
■ DŮM S VÝHLEDY: Dům s prosklenou fasádou.
■ BÍLÝ JAKO SNÍH: Bílá fasáda a vkusný interiér.
■ DŮM NA HORÁCH: Rekonstrukce domu v Krkonoších.
■ KOSMOPOLITNÍ BYDLENÍ: Bydlení pro francouzsko-slovenskou rodinu.
■ SVÁTEČNÍ IDYLA: Dům s tradiční vánoční výzdobou.
■ KRÁSNĚ OKÁZALÝ: Vánoce ve staroměstském stylu.

PRAKTICKY
■ ZAOSTŘENO NA PODLAHU: Ideální podlaha do jednotlivých místností.
■ ODBORNÍK RADÍ: Jak vybrat spotřebiče na vaření a pečení?
■ JAK VYBRAT STROMEK: Vánoční stromek, který vám vydrží dlouho svěží.

LIFESTYLE
■ ROSTLINY DO KUCHYNĚ: Vneste do své kuchyně kousek přírody a dopřejte si čerstvé bylinky!
■ VYROBTE SI: Podnos pro milovníky vína.
■ DROBNÉ VÁNOČNÍ PEČIVO: Recepty z Itálie, Rakouska a Švédska.

ZAHRADA
■ JAK OZDOBIT ZAHRADU: Vánoční výzdoba zahrady.

STAVBA
■ RADÍME: POUŽÍVÁTE TUHÉ PALIVO?: Pozor na pokuty a ovzduší.