tel.: 267 219 346 | e-mail: jagamedia@jagamedia.cz
Objednat toto číslo | PŘEDPLATNÉ | Archiv vydání | E-verze časopisů

Milé kutilky a kutilové!

Kdo by to byl řekl, že přijde doba, kdy si budeme přát: hlavně NEGATIVNĚ! Události za poslední rok, a hlavně za poslední měsíce, srazily na kolena i ty nejchrabřejší. Nuž darmo, krajní podmínky vyvolávají krajní reakce. Proto se všichni mordujeme, co to dá, abychom se s novou situací vyrovnali se ctí. Chce se nám věřit pohádkovým happy endům, že za naše odříkání budeme nakonec odměněni. Přišli jsme na to, že bez mnoha věcí můžeme spokojeně dál fungovat, zklidnili jsme se a získali více rozvahy a nadhledu. Někteří z nás si možná v těchto situacích s pohádkou i zpívají: „Dělání, dělání, všechny smutky zahání, dělání, dělání je lék.“ A dělají dobře…
Jedno se totiž musí domácím kutilům (a kutilkám) nechat: domácí kutilství čili DIY bude mít zelenou v každé, i v této prazvláštní době. Takže pokud jsou vašimi nejvěrnějšími kamarády hoblík, pilka a kladivo, vybrali jste si dobře. Jsou to ti nejvěrnější přátelé – navzdory všem příkazům a zákazům.
Další dobrou zprávou je i to, že nejenom v tomto aktuálním čísle, ale i těch následujících pro vás máme připravenou hromadu prima nápadů. Ne nadarmo se říká, že s jídlem roste chuť! Věřím, že ani vás nepřešla chuť něco doma vyrábět a předělávat a rekonstruovat a zkrátka tvořit. ?
A protože čtete tyto řádky, předpokládám, že i my jsme ve vás, v našich čtenářích, našli skvělé a věrné přátele. Minimálně tedy příznivce. A právě proto jsme pro vás připravili velkou vánoční soutěž se skvělými cenami! Tak vidíte, stále je z čeho se radovat!
Takže tvořivý, ale hlavně spokojený a klidný listopad, přátelé!

Monika Šestinová

 

 

TÉMA
■ CO BYSTE MĚLI ZVÁŽIT PŘI VÝBĚRU KRBU NEBO KAMEN: S představou ideálního domu se většině z nás spojuje i obraz relaxování před krbem a příjemné teplo z ohně.

PROJEKTY MĚSÍCE
■ 3× MINIPROJEKT: KLÍČE A POŠTA: Nabízíme vám návod na stylovou skříňku na klíče a poštu.
■ PŘEDSÍŇ VE SKANDINÁVSKÉM STYLU: Hledáte do předsíně či chodby kus nábytku, který bude nejen praktický, ale i hezký?
■ VĚŠÁKY VE TVARU BÝČÍ HLAVY: Pro odvážné a kreativní nabízíme návod na výrobu originálního věšáku.
■ ZIMNÍ PŘENOSNÁ MINIZAHRÁDKA: Rostlinám, které pěstujete v malých a středně velkých květináčích, poslouží jako útočiště v mírné zimě.

DEKOR
■ ZRCADLO S VĚTVIČKOVÝM RÁMEM: Mladé větve kroucené vrby se dobře zpracovávají a mají krásnou světlou barvu.
■ ADVENTNÍ ODPOČÍTÁVÁNÍ: Vyrobte dětem adventní kalendář plný malých překvapení.

ZAHRADA
■ LISTOPAD V ZAHRADĚ: Listopad je stále dobrým měsícem na výsadbu stromů a keřů.
■ PĚT VYŘEŠENÝCH PROBLÉMŮ S KOMPOSTEM: Výroba kompostu není žádná věda – ale i přesto to není vždy jednoduché.
■ KOMPOSTUJTE! Kompostování je to nejlepší, co můžete pro životní prostředí udělat.
■ VELKÝ PODZIMNÍ ÚKLID: Co byste měli ve své zahradě udělat dříve, než nastoupí zima.
■ ZAHRADNÍ DRTIČE A ŠTĚPKOVAČE: Odřezané větve stromů můžete díky drtiči nebo štěpkovači dokonale využít ve své zahradě.
■ ORGANIZÉR NA ÚRODU: Přeměňte si spíž či sklep ve sklad s čerstvými plodinami, které jste si vypěstovali ve své zahrádce.
■ MOBILNÍ ZAHRADNÍ STOJAN NA NÁŘADÍ: Uvažujete nad stojanem, který udrží vaše zahradní nářadí – lopaty, motyku, hrábě a kleště – na jednom místě?

STAVBA
■ JAK NA REKONSTRUKCI STŘECHY: Rekonstrukce střechy s sebou přináší mnohem více otázek, než by se mohlo na první pohled zdát.
■ MONTÁŽ STŘEŠNÍHO OKNA DO EXISTUJÍCÍ STŘECHY: Jak na to? Dozvíte se v našem postupu.
■ OBKLAD STĚNY PŘÍRODNÍM KAMENEM: Přemýšlíte o změně? Potřebuje váš interiér oživit?

SPECIÁL
■ KOMPOSTÉRY: Vytvoření vlastního kompostu je jedním z nejefektivnějších způsobů, jak můžete zabezpečit výživu pro svou zahradu.

DÍLNA
■ ORGANIZÉR NA ÚRODU: Přeměňte si spíž či sklep ve sklad s čerstvými plodinami, které jste si vypěstovali ve své zahrádce.
■ MOBILNÍ ZAHRADNÍ STOJAN NA NÁŘADÍ: Uvažujete nad stojanem, který udrží vaše zahradní nářadí – lopaty, motyku, hrábě a kleště – na jednom místě?