tel.: 267 219 346 | e-mail: jagamedia@jagamedia.cz
Objednat toto číslo | PŘEDPLATNÉ | Archiv vydání | E-verze časopisů

Nebezpečná blízkost

Kuchyň je prý srdcem domova. Možná to zní trochu pateticky, ale bereme-li srdce za základ života a fungování, tak myslím, že to platí. Vždyť asi každý by mohl vykládat o svých vzpomínkách na časy, v nichž se právě v kuchyni odehrály klíčové životní situace nebo silné okamžiky, které v člověku zůstanou. Možná na časy, kdy jste jako malí sedávali za velkým stolem u babičky a celý dům voněl štrůdlem; možná na den, kdy jste oznámili rodičům tu „sladkou novinu“, po které maminka nemohla dojíst nedělní polévku; nebo na novou dětskou židličku, kterou jste s velkým nadšením přistavili svému prvorozenému ke kuchyňskému stolu ještě dřív, než uměl pořádně sedět, a dost nepromyšleně právě k čerstvě vymalované stěně… Kuchyň je prostě důležité místo v každé rodině. U nás doma získala v posledních měsících na důležitosti i tím, že se stala dočasným působištěm mého „home officu“. I když popravdě zvítězila ve velmi slabé konkurenci. (Pochopitelně, hlavním důvodem jejího triumfu byl jediný volný stůl v naší domácnosti.) Netvrdím, že toto řešení nemělo své výhody. Avšak časem se ukázala i úskalí – právě blízkost lednice, všechny ty vůně a nedostatek místa na „jogamatku“ tak trochu alibisticky viním za svou dnešní „korona formu“. Vím, je to slabá výmluva. Vlastně bych měla být ráda, že mě naše kuchyň přijala s otevřenou náručí. Naštěstí nám však už svítá na lepší časy. Už se těším na „office“ bez dodatku „home“. I když to možná zní divně těšit se, že člověk opustí kuchyň a půjde do práce, já se na to těším opravdu upřímně. Navíc doufám, že mi dostatečná vzdálenost od kuchyně pomůže časem vyměnit pohodlné legíny a volné šaty za kousky s nižším podílem elastenu, které jsou momentálně odsouzeny do vězení v šatní skříni.
A co vaše kuchyň? Obstála se ctí ve zkoušce „home officů“? Nebo nezvládla právě nejlépe nezvyklý nápor způsobený zavřenými školními jídelnami? Přemýšlíte o tom, že by potřebovala změnu? Tento měsíc jsme pro vás vybrali čtyři perfektní kuchyně, jimiž stojí za to se inspirovat při zařizování nebo renovaci té vaší. A samozřejmě i mnoho dalších zajímavých témat – stačí obrátit list.

Erika Kuhnová

 

Bydlení
■ STYLOVÉ ÚLOVKY: Mějte náskok a zjistěte, jaké jsou designové novinky, bez kterých se určitě neobejdete.
■ STYL MĚSÍCE: Eklektismus promyšleně a hravě mísí elementy z různých stylů v jednom prostoru.
■ TIPY: Praktické, stylové, trendové a individuální vychytávky do domácnosti.
■ VELKÁ DEBATA: Udělali byste ve své kuchyni dnes něco jinak?
■ PRŮVODCE KUCHYNĚMI: Pojďte s námi nahlédnout do příbytků těch, kterým se kuchyně podařily na výbornou.
■ PODLAHY DO KUCHYNĚ: Vybrat dobrou a kvalitní podlahu do kuchyně je základ. Udělejte si přehled o tom, co trh nabízí.
■ TRENDY VS. NADČASOVÝ DESIGN: Věčný souboj nejen v interiérovém designu…
■ HRÁTKY BOTANIKA: 9 kreativních a inspirativních nápadů, jak vnést do interiéru rostlinné motivy.
■ ERGONOMIE S LUCIÍ: V ložnici byste si měli odpočinout a načerpat nové síly, proto by měla být útulná, harmonická a co nejpohodlnější.
■ BARVY V KOUPELNĚ: Vnést do koupelny trochu svěžesti v podobě barev můžete různými způsoby.
■ DOMÁCÍ POMOCNÍCI: Je důležité vybrat si moderní, kvalitní, přiměřeně velký a tichý model kombinované chladničky, která vám bude dobře sloužit roky.

Návštěvy
■ POD NEBESKOU BRÁNOU: Zpustlý dům v tiché čtvrti Londýna blízko přírody potřeboval pořádně nafouknout a kompletně zrenovovat.
■ SOUČÁSTÍ SLUNEČNÍ SOUSTAVY: Z poměrně malých tmavých místností se architektce podařilo vytvořit pohodový prostor doslova na výsluní.
■ PLNÝ PŘEKVAPENÍ: Dům ze 60. let minulého století mladí manželé společně rekonstruují a přetvářejí ke svému obrazu.
■ Z DVOUPOKOJOVÉHO BYTU PERFEKTNÍ TŘÍPOKOJOVÝ: Majitelé toho chtěli od starého dvoupokojového bytu vskutku nemálo – těžký úkol svěřili do rukou někomu, kdo věci rozumí.
■ INSPIRACE Z NIZOZEMSKA: Při stavbě vlastního rodinného domu se majitel inspiroval krajinou tulipánů, větrných mlýnů a typických cihličkových fasád.

Zahrada
■ ČERVEN V ZAHRADĚ: Zahrada se odívá do letních barev a vůní, dozrává sladké ovoce, sekáme trávník a sbíráme úrodu.
■ PŘIPRAVTE ZAHRADU NA LÉTO: Jednoduché nápady, pomocí kterých dosáhnete velkých změn, jsou vždy ty nejlepší.
■ NEJKRÁSNĚJŠÍ KVĚTINOVÉ ZÁHONY: Jaké rostliny by v nich neměly chybět a jak je spolu kombinovat?
■ ZAHRADNÍ TIPY: Praktické, šikovné, trendové a individuální vychytávky do vaší zahrady.

Stavba
■ Top trendy: Štíhlejší rámy, pohodlnější otevírání, inteligentní ovládání… Čím vším nás dnes dokážou potěšit výrobci zasklených ploch?
■ Ticho, prosím!: Ruší vás hluk z ulice nebo od sousedů? Chcete si doma užívat ticho? Dá se to zařídit při stavbě domu, mnoho však lze zlepšit i rekonstrukcí bytu.
■ Jak na to: Přemýšlíte o novém laminátu? Směle do toho! Položení laminátové podlahy s naším návodem hravě zvládnete.
■ TIPY: Novinky, rady, materiály