tel.: 267 219 346 | e-mail: jagamedia@jagamedia.cz
Objednat toto číslo | PŘEDPLATNÉ | Archiv vydání | E-verze časopisů

VYTVOŘIT Z DOMU DOMOV

Milí čtenáři,
asi jste už viděli nebo četli o tom, jak se hollywoodské hvězdy stěhují do nového domu každé dva-tři roky. Samozřejmě jsou všechny z architektonického hlediska dokonalé, interiér je plný luxusu, designového nábytku a uměleckých dekorací. Je to úplná pastva pro oči. Také se jejich domy vždy kochám, ale potom mě napadne, nechybí jim pravý domov? Ty krásné domy jen málokdy odrážejí jejich charakter, zájmy, minulost a už vůbec ne budoucnost, jelikož pravděpodobně ani nepočítají s tím, že by v domě zůstali delší dobu… Je to doslova jen dům, ne domov.
O to větší mám radost, když se dívám na to, které tři interiéry jste si zvolili za nejhezčí z těch, jimiž jsme vás na stránkách našeho časopisu provedli minulý rok (str. 33). A i když jsou všechny dost odlišné, jedno je spojuje – pro majitele je to jejich milovaný domov, do kterého vložili kus sebe. A to doslova – přímo se to v nich hemží kreativními nápady, vlastnoručně vyrobenými předměty a určitě i hezkými vzpomínkami. Jsou jejich zrcadlem, jejich útočištěm, a v takovém domově se člověk cítí skutečně bezpečně a sám sebou.
Zařídit svůj domov tak, aby vás vystihoval, však není vždy jednoduché. Potvrzuje to i majitelka domu, kterým vás také provedeme v tomto vydání (str. 10). V původně celém bílém interiéru zjistila, že v něm pro ni a její rodinu něco nefunguje, že domu prostě chybí duše. A když uvidíte, jak vypadá teď… Ale nebudu všechno prozrazovat, přesvědčte se sami 🙂 S majitelkou tohoto domu jsem se úplně dokázala ztotožnit – pro mě je například velmi přitažlivý koncept minimalismu. Měla jsem dokonce několik pokusů žít víc v souladu s jeho principy. Po čase jsem si však uvědomila, že ve svém bydlení se nejlépe cítím v obklopení živých barev, vzorů, materiálů a vůní. Probouzejí ve mně radost, energii a kreativitu. A díky tomu mohu říci (a myslím, že můj partner bude souhlasit), že jsme si z našeho pronajatého bytu dokázali vytvořit první skutečný společný domov. A možná bude ten další vypadat úplně jinak, a bude to v pořádku – lidé se přece mění a spolu s tím se mění i naše domovy.
A jak to máte vy – v čem se cítíte nejlépe? Milujete záplavu bílé, která na vás působí klidně a vyrovnaně? Anebo jste minimalisté a sázíte na kvalitu před kvantitou? Nebo jste jako já a milujete barvy a směsici předmětů? Budu ráda, když mi dáte vědět 🙂
Přeji vám krásné jarní dny.

Lucia Blažiová

 

Bydlení
■ STYLOVÉ ÚLOVKY: Mějte náskok a zjistěte, jaké jsou designové novinky, bez kterých se určitě neobejdete.
■ STYL MĚSÍCE: JOMO je také o užívání si volných chvil v harmonickém domově při srdci milých činnostech.
■ TIPY: Praktické, stylové, trendové a individuální vychytávky do domácnosti.
■ VÝBĚR DOPLŇKŮ VE STYLU VÍTĚZŮ: Přinášíme vám několik inspirací, jak zařizovat ve stylu nejkrásnějších soutěžních interiérů.
■ PRŮVODCE: Potřebujete zrelaxovat tělo i duši? Vytvořte si domácí SPA.

Návštěvy
■ BAREVNÉ BYDLENÍ: Navštívili jsme veselý interiér, který vyzařuje mimořádně pozitivní energii.
■ PANELÁK K ZAMILOVÁNÍ: I sídlištní byt se může stát krásným domovem, když ho zbavíte všech neduhů.
■ OÁZA KLIDU VE VELKOMĚSTĚ: Eklektický byt módního návrháře v berlínské umělecké čtvrti má co do sebe.
■ ZASLOUŽENÝ NOVÝ START: Nový život, nový domov – podívejte se na zdařilou rekonstrukci obývacího pokoje a kuchyně.
■ DŮM V OBÁLCE: Navenek je tento dům rezavý, uvnitř však najdete živý prostor s respektem ke staré stavbě.

Zahrada
■ MALÉ ZAHRADY: Pět zahrad, které navzdory menší rozloze perfektně slouží svým majitelům.
■ VELKÁ DEBATA: Využít služby zahradního architekta při plánování zahrady, nebo se spolehnout na sebe?
■ DUBEN V ZAHRADĚ: Jarní květiny přinesou do zahrady nefalšovaný závan jara, i když jsou záhony ještě pod sněhem.
■ TIPY: Novinky, rady, materiály do zahrady

Stavba
■ POSUVNÉ SYSTÉMY: Posuvné dveře jsou skvělým způsobem, jak vyřešit nedostatek prostoru a zároveň dostat zajímavý prvek do interiéru.
■ GARÁŽOVÉ VRATA: Pokud stavíte novou garáž, její bezpečnost je na prvním místě.
■ DŮLEŽITÉ FAKTY O STŘECHÁCH: Dříve, než uděláte při stavbě domu definitivní rozhodnutí, měli byste vědět o tom, co je u střech nového a jaké jsou aktuální trendy.
■ SÁLAVÉ PANELY: Přemýšlíte nad elektrickými sálavými panely? Podívejte se na možnosti těch bezrámových.
■ TIPY: Novinky, rady, materiály