tel.: 267 219 346 | e-mail: jagamedia@jagamedia.cz
Objednat toto číslo | PŘEDPLATNÉ | Archiv vydání | E-verze časopisů

 
Milé kutilky a kutilové!

Tak jak??? Vše uklizeno, opraveno, zrekonstruováno? V „běžném životě“ je výjimečné, abychom se zdržovali tak dlouho doma či kolem domu, větší šťastlivci z nás i na svých zahrádkách, tak jak nás donutila nečekaná situace v posledních měsících. Samozřejmě s nuceným pobytem doma je spojeno mnoho negativ, ale přiznejme si upřímně – má to i svá pozitiva. Já osobně mám pocit, že ještě nikdy na jaře jsem neviděla lidi u nás tolik vyhazovat, uklízet, reorganizovat, opravovat, jako během minulých týdnů. Intenzita aktivity prudce vzrostla! A přitom šlo v podstatě o všeobecné zpomalení tempa a určité zklidnění. To věru občas není na škodu. Nebylo kam pospíchat a nemuseli jsme „někoho neustále dohánět“. Každý si začal tak trochu víc žít svůj vlastní život se svou vlastní rodinou. No a na tom už není vůbec nic špatného! Tedy pokud to s ní zvládáte v klidu a s radostí. A pokud ne, máme na to my v kutilském světě přece skvělý lék. Každý správný kutil ví, že když to nejde JINAK, musí se zajít do dílny a pořádně si zabouchat kladivem, zavrčet vrtačkou a vypustit páru!!! A aby to kutění nebylo jen o vypouštění páry, ale i o efektivitě, připravili jsme pro vás 25 praktických tipů, jak na to. A když už budete mít vše nastudováno, můžete se směle pustit i do takových projektů, jako je naše velká rekonstrukce ložnice doslova od podlahy. Ta mě tento měsíc opravdu dostala. Navíc splňuje všechna kritéria, která má „prima nápad“ mít – stačí se podívat na obklad stěny za čelem postele… Řekli byste, že je zhotovený z laminátové podlahy? Věru, lidská tvořivost nezná hranice. Tak si držme palce, ať je to vždy v těch správných mantinelech jako v tomto našem postupu!
Krásný a tvořivý květen vám přeji,

Monika Šestinová

 

 

TÉMA
■ TIPY PRO DOMÁCÍ KUTILY: Seznam 25 tipů, které usnadní kutění, ušetří čas, peníze či ochrání vaše zdraví.

PROJEKTY MĚSÍCE
■ REKONSTRUKCE LOŽNICE: Každý šikovný nápad, je vítaný. Inspirujte se naší rekonstrukcí ložnice, která prošla změnou doslova od podlahy.
■ PERGOLA S LAVIČKOU: Chcete si v zahradě užít příjemný relax? Elegantní pergola s lavičkou vám to umožní a poskytne útulné místo pro odpočinek.

RENOVACE
■ JAK ŠIKOVNĚ VYUŽÍT STARÉ DVEŘE: Staré masivní dřevěné dveře výborně poslouží jako základna pro věšáky. Na dveře můžete namontovat v horní části polici nebo menší bedničky, a získáte tak další odkládací prostor.
■ PÉČE PŘED SEZÓNOU PODLE TYPU TERASY: Dříve, než se naplno rozeběhne terasová sezóna, dopřejte svému externímu obýváku jarní kúru.

DEKOR
■ SVÍTÍCÍ SOUHVĚZDÍ: Kdo by nechtěl kousek svítící noční oblohy doma na stěně? Vyzkoušejte si projekt, díky němuž si ji můžete dopřát.
■ BYLINKOVÉ KVĚTINÁČE V NOVÉM ŠATU: Zasaďte si bylinky do jednoduchých, ale zajímavých květináčů, které zvládne vyrobit téměř každý.

ZAHRADA
■ KVĚTEN V ZAHRADĚ: Nejdůležitější práce, na které byste v měsíci květnu neměli zapomenout.
■ ZKRÁŠLÍ KAŽDOU PERGOLU: Devět nejkrásnějších popínavých rostlin na pergoly a treláže

STAVBA
■ Z ČEHO BUDETE STAVĚT? Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých zdicích materiálů?
■ ZDICÍ MATERIÁLY: Klasická pálená cihla však už ani zdaleka není jediná možnost.

PRAKTICKÉ TIPY
■ NA USNADNĚNÍ PRÁCE V DÍLNĚ: Pokud je vaším druhým domovem dílna, určitě tam oceníte pár zlepšováků.