tel.: 267 219 346 | e-mail: jagamedia@jagamedia.cz
Objednat toto číslo | PŘEDPLATNÉ | Archiv vydání | E-verze časopisů

BEZPEČNÉ MÍSTO

Už jste určitě mnohokrát slyšeli, že kuchyň je centrem domácnosti, místem, kde to žije, setkává se celá rodina, sdílejí se novinky a zážitky z celého dne… A mnohé rodiny by vám určitě potvrdily, že je to přesně tak. Ta moje by to však nebyla. V podstatě jediná aktivita kromě vaření, která se v naší kuchyni odehrávala, bylo pravidelné martýrium (pro všechny zúčastněné strany), v rámci něhož se maminka snažila bratrovi vtlouct do hlavy, proč není jedno, zda je ve slově I nebo Y, naučit ho časování sloves v angličtině či vypočítat objem kvádru. Od začátku to byl kvůli „salámismu“ mého bratra nerovný souboj, mateřská láska a trpělivost jsou však silnější, a proto se z kuchyně stávala malá bojová aréna až do bratrovy střední školy.
Možná právě kvůli této aktivitě, která měla na hony daleko od ideální představy společně stráveného rodinného času, se epicentrum dění u nás stal obývák, konkrétně pohovka. Ať už jsme se spolu dívali na film, povídali si, hráli hry nebo se každý věnoval rozdílné činnosti, vždy jsme se celá rodina na konci dne slezli v obýváku a alespoň na chvíli jsme seděli jeden vedle druhého. Navíc, pohovka u nás vždy velmi úspěšně suplovala i jídelní koutek, stala se ideálním místem na poledního „šlofíka“, snášela rozzlobené údery, když prohrával náš oblíbený fotbalový tým, a v těžších časech se stávala i soukromým terapeutickým lůžkem. Zkrátka  musela toho snést opravdu hodně.
Po vynucené kompletní rekonstrukci bytu, kterou museli rodiče minulé léto udělat, nastal čas i na výměnu oblíbeného kousku nábytku. A přesto, že rodiče už jsou v bytě jen dva, pohovka je nyní větší než v minulosti. Nejdříve jsem si myslela, že je to z čistě praktického důvodu, tedy aby zaplnila prostor. Opak je však pravdou  když se doma všichni setkáme, směřujeme rovnou do obýváku a místo na ní zaplníme raz dva. Rodina se pomalu rozrůstá, naše oblíbené společné místo spolu s ní…
Pokud i vy hledáte nějakou novou, určitě se podívejte na náš výběr v tomto vydání  doladili jsme je do nejmenšího detailu. Myslete přitom na to, že si vybíráte nejen nový kus nábytku, ale spolu s ním i místo, které možná bude spojovat rodinu i po letech.
A na závěr – jelikož máte v rukou poslední letošní vydání, se kterým se přehoupneme do nového roku – přeji Vám, abyste si užili krásné zimní období, strávili Vánoce ve zdraví a kruhu těch nejbližších a do Nového roku vykročili tou správnou nohou! 🙂

Lucia Blažiová

 

Bydlení
■ STYLOVÉ ÚLOVKY: Mějte náskok a zjistěte, jaké jsou designové novinky, bez kterých se určitě neobejdete.
■ STYL MĚSÍCE: Severský styl nordic glam charakterizuje minimalismus, harmonie a teplo domova.
■ TIPY: Praktické, stylové, trendové a individuální vychytávky do domácnosti.
■ POHOVKA V HLAVNÍ ROLI: Čtyři různé pohovky, čtyři různé styly zařízení, aby všechno spolu pěkně ladilo.
■ PŘEVLEČENÁ POHOVKA: Co dokáže udělat s interiérem změna potahu na pohovce?
■ HRÁTKY S PODLAHAMI: Jak rychle a levně vlastníma rukama změnit či vylepšit svou starou podlahu k nepoznání?
■ PROMĚNY KUCHYNÍ: Pestré inspirace, jak oživit nebo předělat kuchyni, která potřebuje změnu.
■ REDAKCE DOPORUČUJE: Naše tipy na nejlepší, nejkrásnější a nejstylovější vánoční dárky.
■ DIY BALENÍ DÁRKŮ: Inspirujte se jednoduchými nápady v přírodním stylu.
■ VELKÝ ÚKLID: S našimi radami ho zvládnete bez stresu a na jedničku.

Návštěvy
■ STYLOVÝ BYT PRO RODINU: Díky citlivému designovému přístupu majitelky se její byt stal skutečnou rodinnou inspirativní oázou.
■ TAM, KDE SE MÍSÍ ART DECO S FRANCOUZSKÝM ŠARMEM: Majitelka zrekonstruovala stylový starší byt s mimořádným citem pro detail, respektujíc jeho původní přednosti.
■ MINIMALISMUS V REALITĚ: Majitelé nechtěli velký dům a v prostoru, který se může někomu zdát příliš malý, viděli několik výhod.
■ PRVNÍ HNÍZDO: Po rekonstrukci vznikl světlý a funkční interiér, který dýchá severskou atmosférou, a naleznete v něm také prvky stylu boho či urban jungle.
■ VÁNOCE PO SKANDINÁVSKY: Designové kousky v severském stylu, přírodní materiály a hřejivé doplňky vnesly do domu hygge atmosféru.

Zahrada
■ LISTOPAD V ZAHRADĚ: Těšíme se při pohledu na barevné vřesy, spadané listí, ale i přitažlivé plody dřevin.
■ VENKOVNÍ VÁNOČNÍ VÝZDOBA: Jak si zkrášlit okolí domu, aniž by výzdoba působila nevkusně?

Stavba
■ ÚTULNÝ DOMOV UPROSTŘED POLE: Mladí manželé si splnili svůj sen  postavili si klasický domek se šikmou střechou s pálenou taškou.
■ PRACOVNÍ POSTUP: S pomocí našeho postupu dokážete snadno demontovat splachovací nádržku a namontovat novou.
■ TIPY: Novinky, rady, materiály