tel.: 267 219 346 | e-mail: jagamedia@jagamedia.cz
Objednat toto číslo | PŘEDPLATNÉ | Archiv vydání | E-verze časopisů

Nějak se to komplikuje

Byli jste někdy v situaci, která se vám zdála nesmírně náročná či zamotaná, nakonec se však ukázalo, že tomu tak ve skutečnosti není? Ano, my lidé máme občas tendenci věci komplikovat. Nedávno jsem se snažila zjistit, proč to tak je a proč nám náš vlastní mozek takto občas ztěžuje život. Ve zkratce za to pravděpodobně může ta část mozku, která je zodpovědná za plánování, vyhýbání se chybám a přemýšlení o náročnějších věcech. Mozek je na takovouto aktivitu zvyklý, proto zažitý vzorec svého fungování používá i u méně komplikovaných úkolů. Pokud jste se s popisem osoby, která občas věci zbytečně komplikuje, ztotožnili, nezoufejte, znamená to totiž, že budete pravděpodobně i velmi efektivní a úspěšní při řešení skutečně obtížných problémů a komplikovaných situací.
Aktuálním trendem je však všechno zjednodušovat, od práce, přes vztahy po každodenní aktivity. Často už na to stačí mít mobil v ruce. Na dálku nakoupíte potraviny, seznámíte se s novým partnerem, dostanete rady od fitness trenéra, ale i zapnete troubu na cestě domů nebo zkontrolujete a nakrmíte svého zvířecího miláčka, zatímco vy sedíte v práci. A taková pomoc v domácnosti a při každodenních činnostech je hlavně v hektických dnech k nezaplacení. Takže pokud jste ještě stále ve skupině zarytých odpůrců těchto technologií a „appek“, dejte jim šanci a trošku si ten život díky nim zjednodušte.
Název editorialu však neodkazuje jen na výše uvedené, shodou náhod se tak jmenuje i komediální film, v hlavní roli s Meryl Streep. Pokud jste ho neviděli, určitě doporučuji. Kromě toho, že se dobře pobavíte, určitě vašemu oku neunikne ani krásný interiér v domě hlavní hrdinky. Vsadím se, že čelist vám spadne hlavně u scénky, když Meryl se svými filmovými dětmi připravuje večeři. Ta krásná velká kuchyň s kuchyňským ostrovem by byla asi splněným snem nejednoho z nás…
Pokud novou kuchyň plánujete, inspirovat se můžete nejen ve zmíněném filmu, ale i v tomto vydání. Připravili jsme pro vás přehled různých dispozičních řešení kuchyní – jaké jsou jejich výhody, na co myslet při jejich zařizování a další praktické tipy, které doufáme, že vám alespoň trochu usnadní její plánování a následné fungování v ní.
Přeji Vám inspirativní čtení!

Lucia

 

Bydlení
■ STYLOVÉ ÚLOVKY: Mějte náskok a zjistěte, jaké jsou designové novinky, bez kterých se určitě neobejdete.
■ TIPY: Praktické, stylové, trendové a individuální vychytávky do domácnosti.
■ 44 VĚCÍ DO JARNÍHO INTERIÉRU: Svěží doplňky, barvy a květy vás naladí a rozveselí v chodbě, obýváku, ložnici i na stole.
■ DISPOZICE KUCHYNÍ: Jedním z důležitých úkolů při přeměně či realizaci kuchyňské linky je vybrat tvar, do něhož bude uspořádaná.
■ RYCHLÉ KUCHYŇSKÉ PROMĚNY: Pokud vám vaše kuchyň po letech zevšedněla, inspirujte se našimi tipy, jak ji „refrešnout“.
■ KUCHYŇ PŘED & PO: Při přeměně byla klíčová hlavně bílá barva, kterou designérky považují za „tekuté zlato“.
■ VELKÁ DEBATA: Dvě koupelny v jedné rodině. Proč ano, proč ne?
■ KOUPELNOVÝ MIX: Zdokonalte svou koupelnu moderními a šikovnými řešeními, která vám v ní usnadní fungování.
■ VOŇAVÁ KOUPELNA: Pravidelný úklid je jediným řešením, jak si udržet zdravou domácnost bez plísní a bakterií.
■ DOMÁCÍ POMOCNÍCI: Kávovarů je na trhu mnoho, a pokud chcete, aby vám ten váš sloužil několik let, zjistěte si o nich co nejvíc.

Návštěvy
■ DŮM U JEZERA: Rozhodnutí koupit stavební pozemek v lůně kouzelné přírody bylo pro rodinu se třemi malými dětmi nejlepším řešením.
■ KAKTUS, POHOVKA A DVOJČATA: Aby majitelce nebylo smutno za rodným Mexikem, vnesla do svého bytu špetku zemité okrové barvy a kaktusy.
■ NA POČÁTKU BYLA LAMPA: Co může být podnětem ke vzniku interiéru? Někdy je to jeden konkrétní kus nábytku nebo doplněk, jak tomu bylo i v tomto případě.
■ SLOŽITÁ CESTA K JEDNODUCHÉMU DOMU: U vzhledu domu, jeho konstrukce i materiálů se architekti drželi jednoduchosti
a principů typických pro Skandinávii.

ZAHRADA
■ KVĚTEN V ZAHRADĚ: Stromy jsou obsypané květy a čerstvě rozkvetlé jsou i záhony, balkóny a terasy.
■ SEKAČKY: Před koupí je dobré rozmyslet si, jaký model nejlépe odpovídá vašim konkrétním potřebám.
■ TIPY DO ZAHRADY: Šikovné a trendové vychytávky do zahrady, na terasu i na balkón.

STAVBA
■ DŮM S VLASTNÍ TVÁŘÍ: Působivá stavba s impozantně zaskleným štítem vám určitě utkví v paměti.
■ TEPELNÁ ČERPADLA: Začíná to vypadat tak, že tepelná čerpadla jsou jasnou budoucností vytápění v rodinných domech. Odkud a kam směřuje jejich vývoj?
■ NOVÁ FASÁDA PRO STARÝ DŮM: Potřebovala by vyčistit a zbavit plísní? Trápí vás trhliny v omítce nebo příliš velké úniky tepla? Na rozličné neduhy starých fasád existují různé léky.
■ JAK NA TO: Montáž dřevěného obkladu na stěnu není náročná a s naším praktickým návodem ji hravě zvládnete i svépomocně.
■ TIPY: Novinky, rady, materiály.